Terapeutická setkání pro děti
v Olšanech u Vyškova
Umělecké a senzorické terapie pro děti s poruchami chování, psychosomatickými potížemi, děti s PAS nebo děti s hendikepem.
Při práci s dětmi kombinuji tanečně pohybovou terapii, psychomotoriku, práci se smysly a tvořivostí v přirozené dětské hře. S kolegyní Blankou Tomanovou nabízíme více přístupů, kdy každý pracuje specifickým způsobem. Pokud si nejste jistí, jaký přístup je pro vaše dítě nejvhodnější, můžeme vše společně zkonzultovat na prvním setkání, po kterém vám dáme doporučení, jakou cestou se dále vydat.
Tanečně pohybová terapie
Při tanečně pohybové terapii se zaměřujeme na zlepšování vnímání svého těla v prostoru, rovnováhu, chápání tělesných projevů různých emocí, práci s pozorností, komunikaci a vztahy skrze práci s tělem a pohybovou hru. Z tohoto důvodu pracuji mimo město, v místě, které nabízí vícero možností kreativní činnosti a dostatečně velký prostor uvnitř i venku v prostoru senzorické zahrady.
Tanečně pohybová terapie pro děti s hendikepem
V tanečně pohybové terapii nejde o žádné taneční ani fyzické výkony, naopak je zcela běžné využívat tanečně pohybovou terapii také při práci s dětmi hendikepem, a to i s dětmi s možností vlastního pohybu téměř na nule. V těchto případech jde čistě o hledání a využívání jakýchkoli smyslových vjemů, které dítěti zprostředkují lepší kontakt se svým tělem a se sebou, přinesou úlevu, zklidnění, radost, odpočinek…
Senzorické terapie
Pro děti s PAS, děti, které potřebují zlepšit koncentraci, řeší dlouhodobé problémy ve škole nebo psychosomatické obtíže, nabízíme také terapie s prvky senzorické integrace, včetně diagnostiky smyslového zpracování a doporučení pro rodiče.
Imaginace a extraokulární vidění
Imaginace a extraokulární vidění je schopnost vnímat informace mimo obvyklé hranice lidského zraku. Můžeme se tak bezpečnou cestou dostat do situací, které dítko trápí nebo lépe prozkoumat vztahy v rodině a společně pracovat na jejich zlepšení.
Neurovývojová stimulace
Tato forma terapie se zaměřuje na podporu a posílení neurologických spojení v mozku, což vede ke zlepšení motorických schopností, komunikačních dovedností, kognitivních funkcí a sociální interakce. Neurovývojová stimulace je především vhodná pro děti s vývojovou dysfázií, dyslexií či jinými diagnostikovanými dys, pro děti s PAS či poruchou pozornosti.
Jak terapie probíhá?
V rámci individuální terapie konzultuji s každým rodičem specifika dítka a rodinných vztahů, jejich záměr, možnosti a cíle kterých lze či nelze dosáhnout. Dle toho se pak odvíjí charakter našich setkání, to, jestli probíhají s rodičem či bez rodiče, jestli trávíme víc času uvnitř nebo v zahradě, jakou měrou kombinujeme hru a pohyb se senzorickými stimuly.
Ceník terapie pro děti
Terapie je vhodná pro děti od 2 do 12 let, které mají specifické poruchy chování, psychosomatické obtíže, výchovné problémy způsobené vztahy v rodině nebo prožitým traumatem, fyzický či mentální hendikep.
Tanečně pohybová terapie
|
1000 Kč / 60 min |
Smyslová terapie v senzorické zahradě
Službu poskytuje Alena Chládková i Blanka Tomanová
|
1000 Kč / 60 min |
Neurovývojová stimulace
Vstupní vyšetření + diagnostika + 1. blok cvičení 1700 Kč / 90 min
Službu poskytuje Blanka Tomanová |
1000 Kč / 70min |
Imaginace a extraokulární vidění
|
1000 Kč / 60 min |
Co o terapii říkají klienti
Hned na první terapii si nás Alena získala především svým osobitým přístupem a velkým nadšením. Náš syn nerad spolupracuje s lidmi, které úplně nezná, ale paní terapeutka si k němu svým individuálním přístupem velmi rychle našla cestu. Dominiček se od té doby na terapie moc těší a zvládá je čím dál tím lépe a dokonce bez naší asistence. Z každé terapie odchází nejen on, ale i my jako rodiče, s pocitem klidu, vnitřní rovnováhy a pozitivní energie, která nás naplní do dalších dní. Vždy se těšíme na další setkání.
Pro cvičení NVS jsem se rozhodla, protože syn byl nepozorný a hyperaktivní. I když byl v neustálém pohybu, pozorovala jsem určitou neobratnost, jak ve sportech, tak v jemné motorice. Cviky jsou relativně jednoduché na provedení a paní Blanku si syn velmi oblíbil. V prvních měsících programu přišlo u syna k výraznému zlepšení rovnováhy a hrubé motoriky, třeba lední i kolečkové brusle byly letos na úplně jiné úrovni. Asi v polovině programu jsem zaznamenala posun v jemné motorice, kresba, malba, stříhání... Také se velmi rychle naučil hrát na ukulele. Myslím, že program je vhodný zejména pro děti, které měly v raném dětství nestandardní pohybové vzorce, třeba syn nelezl, ale posouval se po zadku a pak hned chodil. Paní Blanka je velmi empatická a na výsledku jí doopravdy záleží. Jsme velmi rádi, že nás programem NVS provedla právě ona.